PhDr. Jana Jandová


O mně

Jmenuji se Jana Jandová a pracuji jako psycholožka ve zdravotnictví. Pracovala jsem přes 4 roky v ambulanci klinické psychologie s dospělými, seniory, dospívajícími i dětmi. Aktuálně se věnuji dětským pacientům na dětské psychiatrii. Po celou dobu praxe se vzdělávám v oboru klinická psychologie.

Jsem psychoterapeutkou s kompetencí vykonávat individuální, párovou a rodinnou psychoterapii, stejně tak i pracovat s klienty ve skupinových psychoterapeutických programech. Absolvovala jsem komplexní výcvik se zaměřením na systemickou psychoterapii a hypnoterapii Miltona Ericksona v HERMÉS SOLUTIONS TRAINING v Praze. Výcvik je akreditován Ministerstvem zdravotnictví.

V roce 2019 jsem získala titul PhDr. za návrh a realizaci výzkumného projektu v oblasti pracovní psychologie. Tématem výzkumu bylo zmapování strategií u manažerek, které chtějí skloubit rodinu a kariéru.

Magisterský titul z jednooborové psychologie jsem získala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Studium jsem absolvovala s vyznamenáním. Součástí studia bylo roční studium psychologie na univerzitě Middlesex v Londýně se zaměřením na pracovní psychologii.

Mám za sebou akreditovaný kvalifikační kurz Psycholog ve zdravotnictví, Základy zdravotnické legislativy, Kurz první pomoci, z odborných kurzů v rámci psychodiagnostiky jsem absolvovala roční kurz Wechslerovy škály pro děti a dospělé, kurz Scénotest, Metoda TAT a od TAT odvozené metody.

V minulosti jsem se podílela na publikační činnosti pro web HR Expert, kde jsem se zabývala tématy pracovní psychologie. Přibližně 2 roky jsem byla součástí týmu Psychologické poradny pro ženy Trustframe.cz a zajišťovala jsem odborné poradenství pro ženy a dívky s různými problémy psychického rázu.  

Od roku 2008 jsem se věnovala vlastnímu webu psychologie.jaknani.cz, který poskytoval rady k přijímacím zkouškám na psychologii. V nabídce webu byly jak různé materiály, tak tipy a rady, jak se na psychologii dostat.

Před samotným studiem psychologie jsem absolvovala praxe na různých pracovištích (dětská psychiatrická léčebna, přípravná třída na ZŠ a rok dobrovolnické činnosti na oddělení dětské neurologie).